Ana Sayfa Pratik Bilgiler 20 Eylül 2018 42 Görüntüleme

Reflüye İyi Gelen Yiyecekler | Faydalı Şifalı Bitkiler ve Şifalı Bitkilerin Yararları


Genellikle pek çok insanda görülebilen kimi zaman sinirsel kimi zaman yeme bozukluklarından ya da sağlıksız beslenmekten kaynaklanan bir hastalıktır reflü. Mide tarafından sindirilemeyen ve daha farklı sıkıntılara yol açan reflünün tedavisi de mümkündür. Ancak hepsinden önce sağlıklı beslenme ile sorunlarınızı çözebilir ve reflüden kurtulabilirsiniz. Reflü tedavisi nasıldır? Reflü iyi gelen yiyecekler nelerdir? Tüm detayları öğrenebilir ve hemen uygulamaya başlayabilirsiniz.

Reflüye İyi Gelen Yiyecekler

Yulaf

Midede kolayca sindirilen ve oldukça sağlıklı bir besin olan yulaf; sindirim sisteminiz içinde oldukça faydalıdır. Yemek borusundan inen yulafın hemen sindirilmeye başlandığını biliyor muydunuz? Özellikle az yağlı süt ile muhteşem bir sabah kahvaltısı olarak tüketmelisiniz. Ayrıca uzun sürede tokluk sağlamaktadır.

Balık

Omega 3 ve demir açısından en zengin besinlerden olan balık aynı zamanda reflüye de iyi gelmektedir az yağlı pişirmek ve her hafta 1 kere mutlaka soframızda olması gereken yiyecektir, balık.

Kereviz

Reflü hastasıysanız mutlaka sofranızda olması gereken lezzettir. Asit oranı düşüktür ve sindirimi de çok kolaydır. Haşlama ya da salatalarda rahatlıkla tüketebilirsiniz.

Lahana

C vitamini ve demir barındıran lahana; reflü hastalığına iyi gelmektedir. Özellikle öğle yemeklerinde rahatça tüketmelisiniz. Asit oranı düşük ve pek çok hastalığa iyi gelen sebzedir.

Muz

En güzel meyvelerdendir, muz. Sindirimi kolay, ph değeri yüksek ve enerjisi yüksektir. Midenizdeki pek çok soruna iyi gelmektedir.

Brokoli

Besin değeri açısından oldukça zengindir. Brokoli, mide yanmasına iyi gelen bir sebzedir.

Haşlanmış Patates

Patatesi kızartmak yerine haşlayarak ya da yağsız şekilde fırında pişirerek tüketebilirsiniz. Yağ oranı ve asit oranı düşük olduğundan oldukça muhteşem bir seçim olacaktır.

Şeftali

Sindirimi rahat ve asidi düşük olan bir meyvedir, şeftali. Lif bakımından zenginliği ile reflü hastalarının da sıkça tüketmesi gereken meyveler arasındadır.

Reflü hastalığınız varsa öncelikle; beslenme şeklinizi düzeltmeli, yediklerinize dikkat etmeli, yağlı yememeli ve sindirimi kolay olan besinleri tercih etmelisiniz. Böylece yanma ve ağıza acı su gelme gibi sorunlardan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Zaman içerisinde de reflü rahatsızlığınızdan kurtulabilirsiniz.

REKLAM
Web
Analytics
Şifalı Bitkiler Rehberi