Ana Sayfa Beslenme, Diyet 17 Eylül 2016 646 Görüntüleme

Mucize Bitkilerle Kilo Verebilirsiniz

Yumurtanın neredeyse tümü protein, bu nedenle açlık hissinizi bastırır ve önemli ölçüde tokluk hissi veriri. Yağlı ve düşük kalorili olmamasına rağmen bitter-siyah çikolata, sağlığa faydalı yüksek oranda antioksidana sahiptir. Küçük bir parçası insandaki tatlı ihtiyacını giderir.

GREYFURT: Yemekten önce yarım greyfurt yiyerek ya da bir bardak taze sıkılmış greyfurt suyu içerek başka bir önlem almadan üç ayda 1.5 kilo verilebildiği ortaya çıktı. Greyfurtun içindeki fitokimyasallar insülin seviyelerini düşürerek iştahı azaltıyor.

Sızma zeytinyağının içindeki omega 6 yağ asitleri, kalori yakmanızı kolaylaştırıyor.

Bu nedenle günde bir çorba kaşığı kadar zeytinyağı tüketmek faydalı.Ayva, elma, armut bu üç meyvede bol miktarda lif var.

Özellikle şekerinizi ve kolesterolünüzü düşürmeye yardımcı olan ve ‘pektin’ adı verilen eriyebilen lifleri içermeleri, bu meyveleri tüketmeye yararlı hale getiriyor. Öğün aralarında tüketilince tok hissetmenizi sağlıyor
Badem bütün kuruyemişler arasında kilo vermeye daha çok yardımcı olan bir yemiş.
Baklagiller Kaliforniya Üniversitesi’nde yapılan araştırmalar, baklagil tüketiminin bağırsaktan ‘kolesistokinin’ salgılamasını artırdırığını gösteriyor. Bu ‘kolesistokinin’ maddesi iştahı azaltıyor.

Fasulye, barbunya bakla gibi baklagiller, kan şekerini az miktarda yükseltiyor, vücuda bitkisel protein ve bağırsaklarınızın ihtiyaç duyduğu lifleri sağlıyor.

Tarçın bir öğünde bir çay kaşığının dörtte biri kadar tarçın tüketmek yemek sonrası insülin artışını engelliyor, çabuk acıkmamanızı sağlıyor.

Salatalık vitamin A, C ve bir miktar lif içeren salatalık aynı zamanda düşük kalorili bir yiyecek. Atıştırmalık olarak da tüketilmesi tavsiye ediliyor.

Sebze çorbaları, kremalı olanlar hariç, düşük kalorileri ve mideyi doldurarak açlık hissini hemen bastırdığı için başlangıç olarak ya da hafif bir yemek olarak tercih edilebilir.

REKLAM
Web
Analytics
Şifalı Bitkiler Rehberi